Tarihçe

    İlmi Yaşam ve Medeniyet Derneği, İlim Yayma Cemiyeti yurtlarından mezun olanlar arasındaki bağları güçlü tutmak ve halen yurtlarda kalan öğrencilerle mezunlar arasında gönül köprüleri kurarak gerek öğrencilerin ve gerekse de mezunların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, hayatın içinde kaybolup gitmemek adına etkinlikler düzenlemek, bir ve diri olabilmenin icraatlerini gerçekleştirmek için bir grup gönüldaş tarafından 2014 yılında Ankara´da kurulmuştur.

     İlk olağan kongresini 2015 yılı Mart ayında gerçekleştiren İlmi Yaşam ve Medeniyet Derneği faaliyetlerine dernek merkezi ve öğrenci yurtlarında devam etmektedir.

    Ankara Hacıbayram´da bulunan Ali Soylu Kültür Merkezi yerleşkesinde haftalık program, Hacıbayram Konferans Salonunda düzenlenen aylık konferans ve farklı konseptteki diğer programların yanısıra Ankara İlim Yayma Cemiyeti yurtlarındaki öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklerle faaliyet göstermektedir. Programlara İlim Yayma Cemiyeti yurtlarından mezun olanlar ile halen yurtlarda kalan öğrenciler ile gönül bağları bulunan gönüldaşlarımız katılmaktadır.

 

 

Önceki Sonraki
Burs
Duyuru
E-Bülten
Listemize kaydolarak derneğimizin yapacağı tüm yeniliklerden önceden haberdar olabilirsiniz.
Ad - Soyad :
E-Mail Adresi :
Telefon No :